13 stycznia grupa narciarzy z naszej szkoły wraz z opieką: K. Nagórzańską, St. Magierą i M. Wolakiem -nauczycielami i panem A. Baranem oraz panem A. Nowakiem- rodzicami wybrała się na długo planowany wypad narciarski. Miejscem docelowym wyjazdu stała się urokliwa Krynica, a dokładnie stacja narciarska Słotwiny Arena. Na wspaniale przygotowanych 6 trasach, pokrytych naturalną pokrywą świeżego puchu, młodzież i dorośli prezentowali swoje umiejętności narciarskie. Niektórzy z uczniów odbyli szkoleniowe lekcje z miejscowymi instruktorami narciarstwa. Po długich, bezpiecznie zakończonych szaleństwach na stoku narciarze udali się na gorącą, pachnąca pizzę w centrum Krynicy. Tam, w pełnej humoru i pozytywnych wrażeń atmosferze, odbyło się  podsumowanie kilkugodzinnych zmagań na stoku, bądź świeżo zdobytych umiejętności narciarskich. Aby jednak tradycji wyjazdów na narty stało się zadość grupa odbyła krótki, ale skutecznie spalający kalorie spacer, uwieńczony radosnymi fotkami na tle świątecznie przyozdobionej Krynicy.

Dziękuję rodzicom i nauczycielom za rzetelną opiekę i wspaniałą atmosferę. Dzieciom gratuluję motywacji do uczenia się, bądź rozwijania umiejętności w tej trudnej, ale jakże przyjemnej dyscyplinie rekreacji ruchowej. Pamiętajcie, że nabyte umiejętności szusowania na nartach i ….miłości do gór pozostaną na całe życieJ!

opr. K. Nagórzańska