Publiczne Gimnazjum im. Jana Deszcza w Miechowicach Wielkich

W sobotę, 13 stycznia grupa narciarzy z naszej szkoły pod opieką nauczycieli wraz z, absolwentami i rodzicami uczniów wybrała się przywitać prawdziwą zimę. Miejscem białego szaleństwa stała się w tym roku stacja narciarska Master Ski w Tyliczu, gdzie przygotowano 8 tras zjazdowych, slalom i Fun Park. Tradycyjny już, trzeci wyjazd narciarski liczył 20 uczestników.

Nasi narciarze wykorzystali 4 godziny pobytu  na stoku w sposób niebywale atrakcyjny: uczyli się jazdy na desce, doskonalili nabyte podczas wcześniejszych wyjazdów szkolnych umiejętności narciarskich, brali udział w zmaganiach slalomowych, zaliczali potknięcia w postaci śnieżnych turbulencji, spijali gorąca czekoladę w pobliskiej karczmie.

Po zakończeniu jazdy na stoku, zmęczeni, wygłodzeni, ale jakże zadowoleni z aktywnie wykorzystanej, wolnej soboty, uczestnicy wycieczki udali się do zaprzyjaźnionej pizzerii Węgierska Korona w centrum Krynicy, gdzie przy muzyce na żywo, zajadali się lokalnymi pysznościami.

Wspaniała grupa, cudowne nastroje, pozytywnie i wartościowo spędzony czas.

Cieszę się, że jest młodzież, rodzice, nauczyciele, którzy zmotywowani poszerzać własne sportowe horyzonty chętnie uczestniczą w wyjazdach tego typu. Dzięki wspólnej aktywności integrujemy się, poznajemy, bawimy. Ale przede wszystkim wskazujemy młodzieży alternatywne formy spędzania czasu wolnego, podkreślając ogromną wartość kultury fizycznej w życiu. 

K. Nagórzańska