Publiczne Gimnazjum im. Jana Deszcza w Miechowicach Wielkich

Okres Bożego Narodzenia, to czas kiedy spotykamy się w gronie rodzinnym, obdarowujemy prezentami, a przede wszystkim pamiętamy o tych, którzy w tych dniach najbardziej potrzebują naszej bliskości, wsparcia i ciepła.

Już od trzech lat wolontariusze naszego gimnazjum (obecnie  ZSP w Wietrzychowicach) w wigilię Bożego Narodzenia odwiedzają osoby starsze lub chore, które mieszkają na terenie naszej gminy.  W tym roku Wolontariusze, każdej odwiedzonej osobie, podarowali piękne bożonarodzeniowe stroiki wykonane przez nich samych i ich kolegów ze szkoły podstawowej, kartkę z życzeniami oraz  pyszne ciasta świąteczne –  makowiec i piernik. Wszystkim odwiedzanym dziękujemy za miłe przyjęcie naszej młodzieży i ciepłe słowa skierowane do nich.

Słowami Kardynała Stefana Wyszyńskiego  „Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy okazać ludziom serca, bliskości…” serdecznie dziękuję Wolontariuszom: Nikoli Bratko, Claudii Dudek, Julicie Kamysz, Gabrysi Magierze, Aleksandrze Mikinie, Kasi Mądrzyk, Amelce Szwedo, Faustynie Wilkosz, Zuzi Zabiegale i Jakubowi Pająkowi, którzy odwiedzili naszych mieszkańców sprawiając Im tym dużą radość.

Dziękuję sponsorom: właścicielowi sklepu Delikatesy Cezar Panu Janowi Bylicy i właścicielowi Piekarni Elita F.H. „HABURA” K.F.D.A. HABURA S.C. Habura  za świąteczne ciasta. Rodzicom uczniów za okazane wsparcie.

     Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

            Dorota Stokłosa