Publiczne Gimnazjum im. Jana Deszcza w Miechowicach Wielkich

We wtorkowe popołudnie 18 grudnia, tuż przed świętami Bożego Narodzenia Wolontariusze z gimnazjum i szkoły podstawowej, już po raz czwarty w tym roku szkolnym, odwiedzili przyjaciół w Ośrodku Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Jadownikach Mokrych. Nasi uczniowie złożyli Wszystkim życzenia i obdarowali pięknymi kartkami świątecznymi  i stroikami bożonarodzeniowymi wykonanymi przez nich samych oraz kolegów ze szkoły. W świąteczny nastrój najlepiej wprowadza wspólne działanie, którym w tym roku było pieczenie pierniczków. W zarobienie ciasta i wycinanie ciasteczek zaangażowani byli wszyscy a korzenny zapach pieczonych pierniczków rozniósł się po całym Ośrodku drażniąc zmysł zapachu do granic możliwości. Punktem kulminacyjnym było dekorowanie piernikowych gwiazdek, choinek, reniferów  i dzwonków oraz …degustacja;).  Spotkanie minęło bardzo szybko w niezwykle miłej i świątecznej atmosferze.  Z niecierpliwością czekamy na następne.

                                                        Opiekun Koła Dorota Stokłosa