Publiczne Gimnazjum im. Jana Deszcza w Miechowicach Wielkich

W piątek, 15 grudnia uczniowie klas II i III naszej szkoły wraz  z opiekunami odwiedzili Tarnowską TV. Wizyta odbyła się  w ramach realizowanego w szkole projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce II” jako kolejna z wielu zaplanowanych wycieczek zawodoznawczych.

Dzięki pomocy ze strony Wójta Gminy Wietrzychowice oraz uprzejmości  wydawcy pana Zbigniewa Filara i pracowników telewizji młodzież poznawała tajniki pracy dziennikarza.

Prócz bogactwa informacji przekazanych przez właściciela telewizji oraz osoby pracujące w Tarnowskiej TV uczniowie korzystali z atrakcji studia telewizyjnego: samodzielnie przeprowadzali wywiady, sami wypowiadali się przed kamerą, oraz obsługiwali sprzęt multimedialny niezbędny przy realizacji przekazu telewizyjnego.

Obecność w studiu, bogate odpowiedzi pracowników tv na pytania zadawane przez uczniów oraz ciągła obecność pana kamerzysty dokumentującego naszą wizytę  sprawiały, że młodzież w sposób praktyczny, ale przede wszystkim  niebywale atrakcyjny absorbowała wiedzę, która, miejmy nadzieję, kiedyś zostanie wykorzystana w pracy zawodowej przez któregoś, bądź nawet kilku z naszych uczniów.

 Relacja z naszej wizyty umieszczona jest na str. Tarnowska. TV

K.Nagórzanska