Publiczne Gimnazjum im. Jana Deszcza w Miechowicach Wielkich

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i  wyczekiwany przez wszystkich, nie tylko przez uczniów.

21 marca w naszej szkole, z okazji powitania wiosny, przedstawiciele Samorządu Szkolnego, wspólnie z opiekunem panią Dorotą Stokłosa przygotowali alternatywną formę spędzenia czasu wolnego od zajęć dydaktycznych, ponieważ dzień ten zbiegł się z czasem rekolekcji.

Martyna Michniak i Karolina Dębińska przygotowały quiz wiedzy ogólnej, oczywiście w formie bardzo luźnej i na wesoło a Wiktoria Nasiadka odpowiedzialna była za przygotowanie konkursu karaoke dla przedstawicieli klas. W śpiewanie włączyli się wszyscy uczniowie oraz nauczyciele.

Nieocenionym walorem skutecznej komunikacji jest umiejętność zastępowania słów czy zwrotów ich opisem, a więc kreatywne podejście do języka, co stanowi podstawę sprawnego posługiwania się nim. Umiejętność tę można rozwijać między innymi poprzez gry dydaktyczne, np. kalambury, dlatego były one jednym z punktów wspólnej zabawy.

Część uczniów przyszła do szkoły w ubraniach o iście wiosennych  barwach dzięki czemu było jeszcze weselej.

Organizatorki Dnia Wiosny, podeszły do zadania profesjonalnie dzięki czemu dwie godziny lekcyjne minęły w oka mgnieniu.

Opiekun SU Dorota Stokłosa