Publiczne Gimnazjum im. Jana Deszcza w Miechowicach Wielkich

20 października Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu z Gimnazjum w Miechowicach Wielkich, pod opieka Opiekunki Koła pani Doroty Stokłosy, rozpoczęli kontynuację piątkowych, popołudniowych spotkań z pensjonariuszami DPS Ośrodka Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Jadownikach Mokrych.

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy w Kaplicy Ośrodka, po którym ksiądz Dyrektor przywitał się z Wolontariuszami i wyraził radość z tych spotkań, następnie stali mieszkańcy Ośrodka i inni chętni uczestnicy turnusu rehabilitacyjnego wzięli udział w terapeutycznych zajęciach plastycznych z wykorzystaniem materiałów jakimi obdarowała nas jesień. Pod czujnym okiem naszych Wolontariuszy i przy ich pomocy: panie, dziewczynki i chłopcy wykonali z liści piękne prace plastyczne przedstawiające „Panią Jesień”. Prace mogą teraz cieszyć oczy mieszkańców i odwiedzających Ośrodek. Kilka osób zamiast prac manualnych wybrało gry edukacyjne, które wciągnęły ich bez reszty. Spotkanie było okazją do rozmów i pozwoliło w bardzo miły sposób spędzić czas.

 

Po spotkaniu, mama dwóch kilkuletnich chłopców, której przesłaliśmy kilka zdjęć ze spotkania, przysłała sms-a z podziękowaniami:

  „Bardzo dziękuję za zdjęcia i za opiekę nad chłopcami.

 Dla mnie to była chwila wytchnienia. Wielkie dzięki.”

 

 Cieszy fakt, że jesteśmy sobie nawzajem potrzebni a nasza praca doceniana jest przez osoby nam nieznane. Z całego serca dziękujemy bo była to dla naszych Wolontariuszy przyjemność.

 

Wolontariuszom: Patrycji Pasek, Natalii Podsadzie, Gabrysi Bratko, Angelice Grzesik, Kindze Łucarz, Wiktorii Nasiadce, Honoracie Mizerze, Ani Kwaśniał, Patrycji Sowie, Sarze Urban, Amelce Szwedo, Julicie Kamysz, Justynce Gorli, Kasi Mądrzyk, Kacprowi Szatkowskiemu i Norbertowi Wszołkowi bardzo dziękuję za przygotowanie spotkania, oraz ogromne zaangażowanie w czasie zajęć i wspaniałą opiekę nad pensjonariuszami.

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu: Dorota Stokłosa