11 maja uczniowie klas trzecich pod opieką wychowawców: p. K. Nagórzańskiej i p. M. Giży wzięli udział w kolejnym wyjeździe, mającym pomóc w wyborach szkół ponadgimnazjalnych. Tym razem udali się do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żabnie.

W trakcie tzw. Dnia Otwartego trzecioklasiści zostali zapoznani ze specyfiką szkoły, warunkami uczenia się w niej, perspektywami prozawodowych. Wzięli udział w prezentacjach przygotowanych przez nauczycieli i uczniów ZSP, rozwiązywali zadania i testy informatyczne, zwieńczone słodkimi poczęstunkami.

Po zwiedzeniu szkoły uczniowie przeszli do hali sportowej ZSP Żabno, w której reprezentacja chłopców naszej szkoły zmierzyła się w pojedynku piłkarskim z drużyną ZSP. Miechowice odniosły zwycięstwo