23 marca uczniowie klas III a i III b wraz z nauczycielkami języka polskiego wybrali się do Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie na przedpremierową inscenizację „Balladyny”  J. Słowackiego w reż. Bożeny Suchockiej, bo edukacja to nie tylko siedzenie w szkolnej ławie, ale również kontakt ze sztuką.

„Balladyna” to historia, w której świat rzeczywisty przeplata się z fantastycznym,  a czas legendarny miesza się ze współczesnym – widz zastanawia się czy jest jeszcze w strażackiej remizie czy już w nadgoplańskiej krainie, a bohaterka dramatu – żądna władzy córka Wdowy czy może po prostu ambitna i wyzwolona współczesna dziewczyna? Genialne przedstawienie, ciekawa scenografia, niebanalna interpretacja. Warto było zobaczyć.