25 listopada odbył się w naszym gimnazjum, zorganizowany w tym roku wspólnie z p. Haliną Kozłowską – kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej, XII Międzygminny Konkurs Poezji i Prozy Tadeusza Nowaka. Jak co roku na to niezwykłe spotkanie z poezją i prozą Tadeusza Nowaka pojawili się wraz ze swymi opiekunami gimnazjaliści z sąsiednich gmin. W tym roku do udziału w konkursie zostali zaproszeni także uczniowie ze szkoły podstawowej w Wietrzychowicach, Jadownikach Mokrych, Przybysławicach i Zabawie. Młodzież recytowała utwory Tadeusza Nowaka oraz  prezentowała artystyczne czytanie fragmentów prozy pisarza. Po niełatwych obradach jury w osobach: Jerzy Pal – aktor tarnowskiego teatru, Jadwiga Gorla – kierownik GOK oraz Halina Kozłowska – kierownik GBP wyłoniło zwycięzców konkursu. Są nimi:

Szkoła podstawowa – recytacja

I miejsce – Izabela Trela ( szkoła podstawowa w Przybysławicach)

II miejsce – Monika Wielbłąd (szkoła podstawowa w Przybysławicach)

III miejsce –  Zuzanna Dębińska ( szkoła podstawowa w Wietrzychowicach)

Gimnazjum – recytacja

I miejsce – Klementyna Policht (gimnazjum Zaborów) oraz Weronika Kosman (gimnazjum Przybysławice)

II miejsce – Natalia Baran (gimnazjum Przybysławice)

III miejsce – Hubert Pochroń (gimnazjum Zaborów)

Gimnazjum – artystyczne czytanie

I miejsce – Wiktoria Nasiadka (gimnazjum Miechowice Wielkie)

II miejsce – Karolina Ptaśnik (gimnazjum Zabawa)

III miejsce – Urszula Latuszek (gimnazjum Zaborów)

W konkursie wzięli udział również nasi uczniowie: Wiktoria Nasiadka (I miejsce ), Maksymilian Baran, Agnieszka Gwóźdź oraz Martyna Nowak, która została wyróżniona za artystyczne czytanie.

Spotkanie zaszczycili swą obecnością: brat poety pan Czesław Nowak , Starosta Tarnowski pan Roman Łucarz, który ufundował  cenne nagrody i Wójt Gminy pan Tomasz Banek.

Konkurs przygotowały nauczycielki : Monika Kosman, Marzena Lis i Iwona Wojciechowska oraz Halina Kozłowska – kierownik Gminnej Biblioteki.