Publiczne Gimnazjum im. Jana Deszcza w Miechowicach Wielkich

Spotkanie opłatkowe o godzinie 16. 00 rozpoczęła dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego, pani Jadwiga Łucarz, która powitała zgromadzonych gości oraz złożyła wszystkim życzenia radosnych, przepełnionych rodzinnym ciepłem Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2018 roku. Radość ze wspólnego świętowania wyraził również Wójt Gminy Wietrzychowice, pan Tomasz Banek składając wszystkim serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne.

Następnie głos zabrali uczniowie klasy II a oddziałów gimnazjalnych. Pod kierunkiem swojej wychowawczyni, pani Moniki Kosman, przygotowali i zaprezentowali oni tradycyjne jasełka przeplatane śpiewem kolęd i pastorałek. W pięknych strojach, z wielkim przejęciem i zaangażowaniem młodzi artyści wspaniale odegrali swoje role. Obok Marii i Józefa nie zabrakło pięknie śpiewających aniołów, spieszących do szopki pastuszków i królów oraz, rzecz jasna, Heroda i kuszącego go diabła. Aktorzy przypomnieli wszystkim sceny rozgrywające się w stajence betlejemskiej, tułaczkę Maryi i Józefa, pokłon pasterzy i monarchów. Stroje, świetna gra aktorska oraz cudownie zaśpiewane kolędy i pastorałki zrobiły na wszystkich duże wrażenie.

Przedstawienie było wstępem do najważniejszego momentu spotkania wigilijnego, jakim jest wspólna modlitwa poprowadzona przez naszego katechetę, ks. Romana Łagosza, przełamanie się opłatkiem i wzajemne życzenia.

Wspaniałą niespodzianką był w tym roku występ zespołu Wietrzychowianie, dzięki któremu mogliśmy posłuchać tradycyjnych, polskich kolęd w przepięknym wykonaniu. Mamy nadzieję, że ich występy również staną się w naszej szkole tradycją i będziemy mogli częściej gościć zespół w naszych progach.

Spotkanie opłatkowe zwieńczyła wigilijna kolacja z tradycyjnymi potrawami oraz słodkim deserem.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenie oraz znaleźli czas i ochotę, by spotkać się przy wspólnym stole. Słowa wdzięczności kierujemy również do tych, którzy pomogli w przygotowaniu tegorocznego spotkania.