W piątek w naszym gimnazjum odbyła się uroczysta Akademia upamiętniająca 226 Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Młodzież szkolna słowem, śpiewem i tańcem godnie upamiętniła to wspaniałe wydarzenie z historii Polski, które jednoczyło Króla z Narodem. Przypomniano twórców Ustawy Rządowej z 1791 roku, która była drugą na świecie i pierwszą w Rzeczypospolitej konstytucją.  Zaproszenie na uroczystość przyjął Wójt Gminy Wietrzychowice, Tomasz Banek, który podziękował serdecznie za zaproszenie. Głos zabrała także pani dyrektor naszego gimnazjum Jadwiga Łucarz, historyk z wykształcenia i zamiłowania. Podziękowała panu  Mariuszowi Giży i pani Dorocie Stokłosie za przygotowanie młodzieży, a uczniom za wspaniały występ.