Publiczne Gimnazjum im. Jana Deszcza w Miechowicach Wielkich

W ramach działań pedagogicznych w naszej szkole kontynuowane jest doradztwo zawodowe dla wszystkich gimnazjalistów, począwszy od klasy pierwszej. Jedną z form przygotowania uczniów do wyboru szkoły ponadgimnazjalnej i zawodu są spotkania warsztatowe z pedagogiem szkolnym i zaproszonymi doradcami zawodowymi. Warsztaty z pedagog  panią K. Nagórzańską odbywają się na bieżąco w ciągu całego cyklu kształcenia w gimnazjum. Oprócz systematycznie prowadzonej orientacji zawodowej pedagog szkolna zaprasza przedstawicieli instytucji pomocowych, m.in. doradcę zawodowego w Poradni PP w Tarnowie z filią w Żabnie.

W dniu dzisiejszym, tj. 9 marca zagościła w naszej szkole p. pedagog Dorota Orłowska, która spotkała się w trzecioklasistami. W czasie warsztatów uczniowie utrwalali wiedzę na temat struktury polskiej edukacji i możliwości wyboru szkół ponadgimnazjalnych oraz wykonali test Preferencji Zawodowych K. Woronieckiej, którego indywidulane wyniki skonsultowali z panią pedagog w odniesieniu do ewentualnych planów edukacyjnych.

W ramach orientacji zawodowej w naszym gimnazjum zaplanowano jeszcze kilka atrakcji, m.in. Festiwal Zawodów w Krakowie