Publiczne Gimnazjum im. Jana Deszcza w Miechowicach Wielkich

            22 grudnia przy wspólnym wigilijnym stole zasiedli nauczyciele i uczniowie wszystkich klas gimnazjum. Opłatkowe spotkanie rozpoczęło się życzeniami spokojnych, wesołych, pełnych ciepła rodzinnego świąt złożonymi przez panią dyrektor Jadwigę Łucarz oraz jasełkami przygotowanymi przez klasę II a pod kierunkiem wychowawcy Moniki Kosman. Młodzież pięknymi piosenkami o tematyce świątecznej oraz scenami z narodzenia Chrystusa, wędrówki pasterzy, trzech królów oraz z zamku Heroda wprowadziła wszystkich w nastrój świąt Bożego Narodzenia. W poszczególne postaci przedstawienia wcielili się:

Maria – Claudia Dudek

Józef – Mateusz Kudła

Pasterze – Bartłomiej Gwóźdź, Jakub Pająk, Wiktor Baran, Michał Tabor

Królowie – Sebastian Toboła, Aleksander Trepa, Krystian Walasek

Wróżbici – Angelika Rodak, Angelika Podsada

Biznesmen – Dominik Gwóźdź, Maciej Kuska

Karczmarz – Filip Wojciechowski

Strażnik – Kamil Ptak

Śmierć – Gabriela Magiera

Diabeł – Nikola Bratko

Herod – Aleksandra Mikina

Śpiewające Anioły – Zuzanna Zabiegała, Martyna Michniak, Karolina Dębińska

Jasełka bardzo się spodobały, ale szczególnie do gustu przypadła postać Heroda świetnie zagrana przez Olę, która  uruchomiła ogromne pokłady aktorskiego talentu.

Kolejnym punktem spotkania były kolędy śpiewane przez poszczególne zespoły klasowe. Uczniowie wszystkich klas zachwycili swym śpiewem i zaangażowaniem, bo nie tylko zadbali o piękną oprawę muzyczną, ale również i strój. Do wspólnego śpiewania kolęd włączyli się również nauczyciele, którzy zaprezentowali „Wśród nocnej ciszy”.

Po  pięknych, wzruszających kolędach uczniowie i nauczyciele połamali się opłatkami pobłogosławionymi przez księdza Romana, a następnie zasiedli do symbolicznej potrawy wigilijnej.