Publiczne Gimnazjum im. Jana Deszcza w Miechowicach Wielkich

 W sobotnie przedpołudnie 23 grudnia grupa Wolontariuszy z gimnazjum w Miechowicach Wielkich, odwiedziła 13 samotnych i starszych osób z terenu naszej gminy.

Każdej z odwiedzanych osób Wolontariusze złożyli życzenia świąteczne, wręczyli własnoręcznie wykonane kartki i stroiki bożonarodzeniowe wykonane na zajęciach koła wolontariatu, a także przygotowany wigilijny poczęstunek: barszcz czerwony, uszka z grzybami, smażoną rybę i makowiec Spotkaniu towarzyszyła radość i wzruszenie odwiedzanych osób, a dla odwiedzających była to wspaniała lekcja dobroci. Warto takie pozytywne zachowanie promować i propagować.

Przed odwiedzinami wolontariuszki na zajęciach koła wolontariatu pomagały w lepieniu uszek z grzybami, przygotowaniu barszczu i pięknych bożonarodzeniowych stroików i kartek.

Dziękuję Wolontariuszom:

Katarzynie Mądrzyk, Julicie Kamasz, Justynie Gorli, Amelii Szwedo, Patrycji Sowie i Kacprowi Szatkowskiemu z Jadownik Mokrych;

Aleksandrze Mikinie, Klaudii Dudek, Urszuli Stryczek i Faustynie Wilkosz z Miechowic Małych;

Kacprowi Nowakowi i Krzysztofowi Szotowi z Miechowic Wielkich;

Martynie Michniak z Pałuszyc;

Gabrieli Magierze i Natalii Podsadzie z Wietrzychowic za odwiedziny samotnych osób.

Wszystkim uczniom, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniach do wigilii bardzo dziękuję za zaangażowanie a Pani Zofii Sacha za pomoc w przygotowaniu barszczu.

 

Bardzo dziękuję sponsorom:

Panu Janowi Bylicy, właścicielowi sklepu „Cezar” za ryby i półprodukty do przygotowania uszek oraz słodycze dla młodzieży.

 

Właścicielowi Piekarni Elita F.H. „HABURA” K.F.D.A. HABURA S.C. Habura za świąteczne makowce.

 

Dziękuję Panu Adolfowi Burzawie i Panu Stanisławowi Wilkoszowi za pomoc w dowiezieniu poczęstunku do Jadownik Mokrych i Miechowic Małych.

 

Sołtys Wietrzychowic Pani Renacie Maniocha bardzo dziękuję za pomoc w sobotnim przygotowaniu posiłku.

 

„Podaruj kropelkę nadziei, Tym którzy na nią czekają.

Spraw, by przez łzy się uśmiechnęli…”

 

 

Dziękuję,

opiekun Koła Wolontariatu Dorota Stokłosa