Publiczne Gimnazjum im. Jana Deszcza w Miechowicach Wielkich

Po przerwie wakacyjnej uczniowie z naszego Szkolnego Koła Wolontariatu 20 października odwiedzili zaprzyjaźnionych mieszkańców  Domu Pomocy Społecznej w Wietrzychowicach. Okazją do spotkania stał się Europejski Dzień Seniora, wszyscy mieszkańcy zostali obdarowani skromnymi prezentami. Oprócz tego uczniowie wraz z mieszkańcami wzięli udział w warsztatach przygotowanych przez panią Kasię – terapeutę zajęciowego, wykonywali z papieru pakowego oraz produktów naturalnych artystyczne ujęcie drzewa. Jak zawsze spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, a wszyscy z radością czekają na kolejne.

W tym roku szkolnym chęć udziału w wolontariacie zgłosiły dziewczęta: Zuzanna Zabiegała, Karolina Dębińska, Martyna Michniak, Angelika Podsada, Sara Urban, Faustyna Wilkosz, Amelia Szwedo, Katarzyna Magiera, Wiktoria Grajdura, Natalia Podsada, Patrycja Pasek, Ewa Piekut, Klaudia Wiekierak i Ula Stryczek.

Życzmy dziewczynom, aby ich zapał nie ustał, a kolejne dni przynosiły nowe siły i pomysły do działania.