Publiczne Gimnazjum im. Jana Deszcza w Miechowicach Wielkich

W kończącym się właśnie Roku Henryka Sienkiewicza w szkole zorganizowane zostało jeszcze jedno przedsięwzięcie poszerzające wiedzę uczniów o tym pisarzu i jego literackim dorobku, ze szczególnym uwzględnieniem powieści „Quo vadis”. Zorganizowane zostało w konwencji ”nocy w bibliotece” i przeznaczone było dla uczniów klas pierwszych.

„Noc w bibliotece z Quo vadis” odbyła się z piątku na sobotę – 18 listopada 2016, prawie dokładnie w setną rocznicę śmierci pisarza. W programie znalazły się prezentacje multimedialne, minikonkurs wiedzy o pisarzu, gry i zabawy dydaktyczne i integracyjne, wspólna kolacja – „Uczta u Nerona” oraz oglądanie polskiej adaptacji powieści w reżyserii Jerzego Kawalerowicza.

Celem nadrzędnym imprezy była popularyzacja naszej polskiej literatury i zachęcenie do przeczytania jednej z najbardziej znanych na całym świecie powieści Henryka Sienkiewicza. Całość zorganizowała Celina Okręglicka-Kostrzewa – nauczyciel bibliotekarz przy aktywnej współpracy pań: Moniki Kosman – nauczycielki języka polskiego i wychowawczyni klasy Ia oraz Moniki Bochenek-Król  nauczycielki języka niemieckiego i wychowawczyni klasy Ib.