27 lutego uczniowie klas trzecich wzięli udział w okolicznościowej lekcji historii: O wolnej Polsce zawsze śnili … – w hołdzie „żołnierzom wyklętym”, którą przygotowała nauczycielka historii Iwona Wojciechowska. Gimnazjaliści obejrzeli także film pt. „Historia Roja, czyli w ziemi słychać lepiej” inspirowany losami jednego z bohaterów podziemia niepodległościowego po 1945 r., Mieczysława Dziemieszkiewicza pseudonim „Rój”. Po projekcji filmowej odbył się etap szkolny II Powiatowego Konkursu Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych.  W konkursie wzięło udział 14 uczniów naszej szkoły. Do etapu powiatowego zakwalifikowali się: Emilia Wojciechowska i Tomasz Pieczonka z klasy 3b oraz Kinga Kozłowska z klasy 3a.