Publiczne Gimnazjum im. Jana Deszcza w Miechowicach Wielkich

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie Trzymaj Formę, propagującym zdrowy styl życia poprzez aktywność fizyczną i stosowanie zbilansowanej diety żywieniowej.

Od kilku lat realizację programu szkolnego koordynuje pedagog p. K. Nagórzańska. W tym roku, prócz innych przedsięwzięć zrealizowanych w ramach Trzymaj Formę, pani pedagog zainicjowała cykl konkursowy, obejmujący m.in. tematykę zdrowego odżywiania.

W pierwszym z konkursów wzięło udział 13 uczniów z klas drugich oddziałów gimnazjalnych i dziewczęta z klasy VII. Zadania konkursowe, ujęte w obrazowej prezentacji medialnej dotyczyły: sposobu odżywiania, doboru produktów w diecie żywieniowej, zapotrzebowania organizmu na wodę, warzywa i owoce oraz wpływu aktywności fizycznej na pracę organizmu. Wśród zdań, które czekały na uczestników konkursu było ułożenie  z rozsypanki wyrazowej hasła o wpływie wody na organizm człowieka oraz sformułowanie hasła o zdrowym stylu życia, jak również zobrazowane graficznie inne pytania konkursowe.

Efektem konkursowych zmagań było zwycięstwo uczennicy klasy IIa Martyny Michniak, która z rąk pedagog szkolnej odebrała nagrodę w postaci kosza zdrowej żywności.