17 października w późnych godzinach popołudniowych w naszym gimnazjum spotkali się wszyscy nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wietrzychowicach. Zaproszenie na uroczystość przyjęli także: nauczyciele – emeryci pracujący kiedyś na naszym terenie, Wójt Gminy Wietrzychowice – Tomasz Banek, przedstawiciele Rady Rodziców. Wszystkich zaproszonych gości serdecznie powitała gospodyni uroczystości: dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wietrzychowicach – Jadwiga Łucarz. W krótkich słowach przedstawiła dzieje nauczycielstwa polskiego.

Uczniowie zaproszonym gościom zaprezentowali montaż słowno – muzyczny przygotowany pod kierunkiem pań: Moniki Bochenek – Król i Anny Sochy. Złożyli także wszystkim nauczycielom i pracownikom szkół życzenia samych dobrych, kolorowych dni. Za swój występ zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Wójt Gminy Wietrzychowice Tomasz Banek dziękował nauczycielom za trud włożony w wychowanie i nauczanie młodego pokolenia Wietrzychowian, życzył nauczycielom samych sukcesów zawodowych i osobistych. Gratulował wysokich wyników egzaminacyjnych i wspaniałych efektów pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej.

Dzień Nauczyciela to także okazja do podziękowań i gratulacji. Wójt Gminy Wietrzychowice wręczył zasłużonym nauczycielom „Nagrody Wójta”. W tym roku nagrodę z rąk włodarza gminy otrzymali:

Michał Wolak,

Maria Wilkosz,
Małgorzata Sieradzka,
Wanda Borowiec
Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wietrzychowicach Jadwiga Łucarz wraz z wicedyrektorem Michałem Wolakiem wręczyli nauczycielom i pracownikom podziękowania i nagrody.

„Nagrody Dyrektora ” Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Wietrzychowicach otrzymali:

Wanda Sobota

Wiesława Nytko,