Publiczne Gimnazjum im. Jana Deszcza w Miechowicach Wielkich
   30 kwietnia w Zespole Szkół Miejskich nr 4 w Gorlicach odbył się etap finałowy konkursu historycznego na temat Konstytucji 3 maja i czasów stanisławowskich, czyli panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego. Konkurs został zorganizowany po raz 10. przez Barbarę Bartuś, posłankę na Sejm RP, reprezentującą Klub Parlamentarny PIS we współpracy z Małopolskim Kuratorium Oświaty.
   Wśród 126 uczestników konkursu finałowego znalazły się 3 reprezentantki naszej szkoły – Amelia Szwedo z klasy 2b, Urszula Stryczek z klasy 3a i Gabriela Pudło z klasy 3b, które przygotowywała Iwona Wojciechowska, nauczyciel historii. Dziewczyny dobrze się spisały, chociaż nie udało im się zająć miejsca na podium, które gwarantowało dwudniową wycieczkę do Warszawy. Każda z nich otzrzymała natomiast upominek w postaci książek i gadżetów ufundowanych przez panią poseł. Szczególnie ucieszył długopis z logo polskiego sejmu.
   Niemałą atrakcją było także zwiedzanie Gorlic, podczas gdy Jury sprawdzało prace konkursowe.

   Warto dodać, że konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem już na etapie szkolnym. W eliminacjach przeprowadzonych 26 marca 2018 r. wzięło udział 21 uczniów gimnazjum oraz 5 uczniów Szkoły Podstawowej (wśród nich najlepszy był Mateusz Lizak z klasy VI).