W piątek 24 marca klasy IIIa i IIIb wraz z opiekunami p. A. Parą, p. K. Nagórzańską i p. M. Giżą wzięły udział w wyjeździe na Targi Edukacyjne: Festiwal Zawodów w Krakowie.

Już od kilku lat odbywają się one w Międzynarodowym Centrum Targowo- Kongresowym Expo Kraków przy ul. Galicyjskiej ciesząc się ogromnym powodzeniem wśród młodzieży z województwa małopolskiego. W targach uczestniczą wystawcy z Polski, ale także z: Węgier, Słowacji, Francji prezentujący ofertę edukacyjną i zawodową. Podczas  targów można poznać ofertę szkół zawodowych, średnich i wyższych z niemal całej Małopolski, ale przede wszystkich poznać tajniki wielu ciekawych zawodów i profesji oraz zaznajomić się z trendami i perspektywami polskiego i europejskiego rynku pracy. W czasie targów uczniowie mogą również korzystać z porady doradców zawodowych, wykonując m.in. testy preferencji zawodowych.  Dużą atrakcją wśród młodzieży cieszą się usługi kosmetyczne, fryzjerskie, gastronomiczne oferowane przez wystawców oraz techniczne, które praktyczny sposób wprowadzają w zakamarki poszczególnych profesji.

Wyjazd na targi jest jednym z elementów preorientacji zawodowej uczniów naszej szkoły i miejmy nadzieję, że skutecznie przysłuży się do trafnych wyborów edukacyjno-zawodowych.