W dniu 24 marca, tj. w sobota uczniowie klas trzecich pod opieką pań: K. Nagórzańskiej, I. Wojciechowskiej i M. Lis udali się na Festiwal Zawodów, corocznie organizowany przez  Marszałka Województwa Małopolskiego na terenie Expo- Kraków przy ul. Galicyjskiej. Wizyta Festiwalu została zaplanowana przez doradcę zawodowego p. K. Nagórzańską jako komponent projektu realizowanego przez Gminę Wietrzychowice pt: „Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce II”.

Festiwal odbywa się cyklicznie i cały czas cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów: gimnazjalistów, maturzystów i studentów. W tym roku uczniowie mogli poznać ofertę szkół ponadgimnazjalnych województwa małopolskiego, uczelni, placówek doskonalących i poszerzających kwalifikacje zawodowe.

Największą jednak atrakcją festiwalu są estetyczne, kolorowe stoiska wystawców, reprezentujących niemal wszystkie branże zawodowe, na których można obejrzeć twórczość zawodową pracowników, efekty pracy manualnej, artystycznej, medycznej, mechanicznej itp., samemu wykonać elementy pracy, podyskutować z przedstawicielami zawodu,  a tym samym poznać tajniki profesji i porównać je z własnymi predyspozycjami zawodowymi. Niejednokrotnie zdarza się, że uczniowie podczas festiwalu zwodów odkrywają własną przydatność zawodową, co jest najważniejszym celem tegoż wyjazdu.