Publiczne Gimnazjum im. Jana Deszcza w Miechowicach Wielkich

13 i 14 maja odbyła się wycieczka do Warszawy, którą dla uczniów klasy 3a i 3b zorganizowały wychowawczynie p. Monika Bochenek – Król i Monika Kosman.  Trzecioklasiści, mimo niezbyt przychylnej pogody, w pierwszym dniu zwiedzili najważniejsze miejsca stolicy – odwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik, Stadion Narodowy oraz ogrody Biblioteki UW. Drugiego dnia wycieczki  uczestnicy odwiedzili salę plenarną Sejmu RP ,a następnie, przemierzając wspólnie z panią przewodnik Łazienki Królewskie,  Trakt Królewski , Stare Miasto i Krakowskie Przedmieście, mieli okazję przypomnieć sobie historię Warszawy i zobaczyć najciekawsze obiekty miasta: Belweder,  Pałac Kultury i Nauki, Barbakan, pomnik Warszawskiej Syrenki, pomnik Powstania Warszawskiego, Pałac Prezydencki i Grób Nieznanego Żołnierza. Zapewne wszyscy będą mile wspominać ten wyjazd, który  niejednego zachęci do ponownego odwiedzenia Warszawy.