V Małopolskie Dyktando Niepodległościowe

10 października trzynaścioro gimnazjalistów zmierzyło się z „Rocznicowym co nieco”, czyli dyktandem o tematyce historycznej. Uczniowie wzięli udział w etapie szkolnym V Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego, którego hasło przewodnie brzmiało: „Po polsku o historii”.

Rywalizacja w tradycyjnym dyktandzie stała się okazją do uczenia się historii i refleksji nad językiem ojczystym. Wśród trudności ortograficznych znalazły się nazwiska wybitnych Polaków  oraz nazwy wydarzeń, organizacji i miejsc związanych z historią naszego kraju.  Prace uczniów, którzy uzyskali więcej niż 60% punktów zostały przesłane do weryfikacji przez komisję wojewódzką, która następnie zdecyduje , kto znajdzie się w finale wojewódzkim konkursu.

img_20171012_174042-kopiowanie

W etapie szkolnym wzięli udział:

1. Ewa Piekut – I miejsce
  2. Natalia Wojciechowska – II miejsce