Jest takie słowo, słowo jedno, przy którym inne słowa bledną.
Słowo – jak słońce jaśniejące, co wszystkie inne słowa gasi.
Słowo z muzyki i uśmiechu, z zapachu kwiatów i nut ptasich.
Słowo co nigdy nie zawodzi, wierne i czułe do ostatka.
Jedno, jedyne słowo -MATKA!

Tymi słowami Wandy Chotomskiej, pani dyrektor Jadwiga Łucarz powitała gości zebranych na uroczystej akademii, przygotowanej dla wszystkich mam z okazji ich święta. Uczniowie przygotowali montaż słowno-

muzyczny złożony z własnoręcznie napisanych, płynących prosto z serca utworów. Aż 41 uczniów naszej szkoły w słowach, wierszach i piosenkach wyrażało szczere uczucia do najważniejszej osoby – MATKI. W to jedno popołudnie szkoła rozbrzmiewała głośnym echem wspaniałego śpiewu. Były łzy wzruszenia, drobne upominki, pamiątkowa wspólna fotografia.

Pani dyrektor serdecznie podziękowała młodzieży za wspaniały występ, opiekunom: Marzenie Lis i Lucji Kołaczyńskiej za przygotowywanie uczniów.