Młodzież ze szkolnej grupy wolontariatu włączyła się w kolejną akcję PAH  – „Studnia dla południa”. W dniu 21 marca został zaprezentowany szkolnej społeczności film „Woda źródłem życia”, gazetka informacyjna oraz podstawowe informacje na temat akcji.  Oprócz tego wszyscy uczestnicy spotkania zostali poczęstowani pyszną wodą z cytryną i sokiem.

6 kilometrów to średnia odległość, którą przez kilka godzin dziennie pokonują somalijskie kobiety i dzieci zaopatrujące swoje rodziny w wodę. Średnio 10 litrów wody dziennie przypada na jedną osobę w obozach dla osób wewnętrznie przesiedlonych w Somalii – to ilość, która musi wystarczyć do gotowania, mycia, sprzątania i zachowania higieny. Przeciętni Europejczycy i Europejki zużywają zaś ok. 150 litrów wody na dzień. Wczujmy się w los mieszkańców Afryki i postarajmy się nie marnować wody, bo są miejsca na świecie, gdzie dostęp do świeżej wody nie jest tak oczywisty.

Środki w wysokości 140zł pozostałe z wyjazdu do kina uczestnicy zgodzili się przeznaczyć na cele charytatywne – wesprzeć budowę kiosku wodnego w jednej z somalijskich szkół.

M.K.